affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

Dickie Davies Cup

Hacquenye Vs Delta Athletic (1/4)

Caledonian Park Vs Eagle (1/4)

Sth London Sharks Vs Tott Phoenix (R4)

 

Inter League Champions Cup - Final

Mile End Vs Shakespeare

 

Hackney & Leyton Junior Cup - Final

Bocca Albion Vs East London

 

Premier Division

FC Krystal Vs Mustard

London United Sports Vs El Valiente

Riviera Vs FC Niva

 

Division One

Highfield Vs Dynamics

Kentish Albion Vs The Brazilian Boys

The Challengers Vs FC Stepney

Top Red Vs Birkbeck Orient A

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division Two

Hackney Wed Vs Boroughs Utd

Jack Barry Vs Walthamstow Red Star

 

Division Three

Alchemists Vs Gladstone Wanders

FC BKT Vs FC Manor

Wenlock Arms Vs Chelmo Athletic

Wojak Sunday Vs Waltham Forest Utd

 

Division Four

CP Two Vs Birkbeck Orient B

Quinine Vs Eastside Allstars

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

12:00pm

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

2-3

2-3

1-0

 

Result

3-1

 

Result

3-1

 

Result

1-1

1-4

2-2

 

Result

3-1

2-3

AB

1-3

A P R I L  2 n d  2 0 1 7  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : APRIL 2017

View Pitch Directions >
BACK TO TOP ^ APRIL 2nd 2017 APRIL 9th 2017

A P R I L   9 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Dickie Davies Cup - 1/4 Finals

London United Sports Vs Mile End

 

Jack Walpole Cup - 1/4 Finals

Boroughs United Vs Shakespeare

Tottenham Phoenix Vs FC Bartlett

Delta Athletic Vs El Valiente

 

Premier Division

Riviera Vs Wounded Knee

 

Division One

The Brazilian Boys Vs Birkbeck Orient A

Bristow City Vs Eagle

FC Stepney Vs Kentish Albion

Top Red Vs Highfield

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-5

 

Result

4-5

1-0

AB

 

Result

0-1

 

Result

6-1

0-2

1-0

2-4

Division Three

Caledonian Park Vs FC BKT

Chelmo Athletic Vs Alchemists

E.L.E Vs Gladstone Wanderers

FC Manor Vs Bocca Albion

Sth London Sharks Vs Wenlock Arms *

Wenlock Arms Vs Sth London Sharks *

 

* Double Header

 

Division Four

Boundary Estate Vs Wenlock Arms B

CP Two Vs Eastside Allstars

East London Vs Football Club 22

Eastway Olympia Vs Birkbeck Orient B

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

 

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

4-3

6-2

2-0

0-3

0-1

2-1

 

 

 

Result

3-1

1-5

2-4

3-4

A P R I L   1 6 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

April 16th 2017

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

5-2

2-2

 

Result

7-4

2-1

2-0

3-4

 

Result

2-2

2-9

Jack Walpole Cup - 1/4 Finals

Mile End Vs London United Sports

 

Premier Division

Young London Meteors Vs El Valiente

*Mustard Vs Shakespeare

*Shakespeare Vs Mustard

 

* Double Header

 

Division One

The Brazilian Boys Vs Bristow City

Eagle Vs The Challengers

FC Stepney Vs Dynamics

HIghfield Vs Hacquenye

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

 

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

4-3

 

Result

3-0

0-4

4-1

 

 

 

Result

w/o (h)

0-2

w/o (h)

6-0

Division Two

Boroughs United Vs Regents Park Rvrs

Delta Athletic Vs Jay Cubed

 

Division Three

Alchemists Vs Wenlock Arms

Chelmo Athletic Vs Sth London Sharks

FC Manor Vs Caledonian Park

Gladstone Wanderers Vs FC BKT

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Result

w/o (h)

w/o (h)

 

Result

2-5

3-1

w/o (a)

1-3

A P R I L   2 3 r d  2 0 1 7  :  R E S U L T S

April 23rd 2017

Dickie Davies Cup - 1/4 Finals

Brazilian Boys Vs South London Sharks

 

Premier Division

El Valiente Vs Mile End

FC Niva Vs Tottenham Phoenix

Shakespeare Vs London United Sports

 

Division One

FC Stepney Vs Bristow City

Hacquenye Vs The Challengers

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

3-0

 

Result

0-2

0-0

0-0

 

Result

6-1

3-2

Division Two

Walt Red Star Vs Boroughs United

 

Division Three

Caledonian Park Vs Chelmo Athletic

E.L.E Vs Wenlock Arms

FC BKT Vs Wojak Sunday

Waltham Forest Utd Vs Bocca Albion

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs Eastside Allstars

Wenlock Arms B Vs East London

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

w/o (h)

 

Result

3-0

2-5

5-1

0-2

 

Result

1-5

1-0

A P R I L   3 0 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Dickie Davies Cup - Semi-Finals

Mile End Vs Delta Athletic

The Brazilian Boys Vs Eagle

 

Premier Division

Tottenham Phoenix Vs FC Krystal

Wounded Knee Vs Shakespeare

 

 

Venue

*LHF

*LHF

 

Venue

*LHF

*LHF

 

*Low Hall Farm

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

5-1

3-2

 

Result

0-6

w/o (a)

 

Division Three

FC BKT Vs E.L.E

*Bocca Albion Vs South London Sharks

*South London Sharks Vs Bocca Albion

* Gladstone Wdrs Vs Wenlock Arms

*Wenlock Arms Vs Gladstone Wdrds

 

*Double Header

Venue

LHF

LHF

LHF

LHF

LHF

 

* Low Hall Farm

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

3-2

3-0

2-1

1-1

2-1

 

 

 

 

April 30th 2017