affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

London FA - Sunday Trophy Cup - Rd 3

Birkbeck Orient A Vs Kenningwell

 

Jack Morgan  Cup - Round 3

Wenlock Arms Vs Delta Athletic

Boston Celtics Vs Boroughs United

Waltham Forest Utd Vs East London

Eastside Allstars Vs Alchemists

Bocca Albion Vs South London Sharks

Football Club 22 Vs Gladstone Wdrs

 

Premier Division

El Valiente Vs Riviera

FC Bartlett Vs FC Niva

Mile End Vs Tottenham Phoenix

Mustard vs FC Krystal

Shakespeare Vs Wounded Knee

London Meteors Vs London Utd Sports

DECEMBER 4th 2016

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

Division One

Dynamics Vs Bristow City

FC Stepney Vs Athletico Forest

Hacquenye Vs Kentish Albion

The Brazilian Boys Vs Eagle

The Challengers Vs Highfield

 

Division Two

Hackney Wednesday Vs Jack Barry St

Heegan Vs Tommy Flynns

Regents Park Rvrs Vs BG United

Walthamstow Red Star Vs Jay Cubed

 

Division Three

Chelmo Athletic Vs FC BKT

E.L.E Vs FC Manor

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs Quinine

Denne Vs Boundary Estate

Eastway Olympia Vs Bow Badgers

Wenlock Arms B Vs Bethune

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

2-3

 

Result

3-1

0-1

4-2

6-0

0-2

1-2

 

Result

0-3

4-1

8-2

3-5

7-0

1-7

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

NM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

NM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

3-1

6-3

2-1

6-1

1-2

 

Result

4-1

w/o (a)

3-0

2-6

 

Result

1-7

0-1

 

Result

4-1

w/o (a)

3-2

4-0

D E C E M B E R   4 t h   2 0 1 6  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : DECEMBER 2016

View Pitch Directions > DECEMBER 11th 2016 DECEMBER 18th 2016
BACK TO TOP ^

D E C E M B E R   1  1 t h   2 0 1 6  :  R E S U L T S

D E C E M B E R   1 8 t h   2 0 1 6  :  R E S U L T S

BACK TO TOP ^

London FA - Sunday Junior Cup - Rd 3

Walthamstow Red Star Vs FC BKT

 

Inter League Champions Cup - Round 1

FC Bartlett Vs Reach Out

Bromley Vs Birkbeck Orient A

London Tigers Vs Shakespeare

 

Hackney & Leyton Junior Cup - Round 2

Wenlock Arms s Bocca Albion

Boundary Estate Vs Denne

Wojak Sunday Vs Caledonian Park

Bow Badgers Vs East London

Gladstone Wdrs Vs Eastside Allstars

 

Premier Division

Mile End Vs Wounded Knee

Mustard Vs London United Sports

Tottenham Phoenix Vs Riviera

Young London Meteors Vs FC Krystal

Venue

LHF

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

NM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division One

Bristow City Vs The Challengers

Eagle Vs Dynamics

Highfield Vs FC Stepney

The Brazilian Boys Vs Hacquenye

Top Red Vs Athletico Forest

 

Division Two

Delta Athletic Vs BG United

Hackney Wednesday Vs Hacimac

Heegan Vs Boston Celtics

Jack Barry St Germaine Vs Jay Cubed

Tommy Flynns Vs Boroughs United

 

Division Three

Alchemists Vs Chelmo Athletic

E.L.E Vs Waltham Forest United

South London Sharks Vs FC Manor

 

Division Four

Bethune Vs CP Two

Eastway Olympia Vs Wenlock Arms B

Quinine Vs Football Club 22

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

14:00pm

10:30am

14:00pm

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-7

 

Result

1-1 (away (p)

6-3

0-4

 

Result

0-6

3-2

3-1

1-2

5-2

 

Result

w/o (h)

3-0

1-3

0-2

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

 

Venue

NM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

Result

0-4

1-0

3-0

2-0

7-3

 

Result

w/o (h)

0-3

w/o (a)

2-7

1-1

 

Result

8-3

2-3

3-2

 

Result

3-5

9-1

w/o (a)

Dickie Davies Cup - Round 1

Eastside Allstars Vs Delta Athletic

 

Jack Morgan Cup - Round 3

Birkbeck Orient B Vs Hacimac

Tommy Flynns Vs Caledonian Park

 

Inter League Champions Cup - Round 1

ACE Vs El Valiente

 

Hackney & Leyton Junior Cup - Round 2

Football Club 22 Vs FC BKT

 

Premier Division

FC Bartlett Vs Wounded Knee

FC Krystal Vs Mile End

London United Sports Vs FC Niva

Riviera Vs Young London Meteors

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division One

Athletico Forest Vs Bristow City

Birkbeck Orient A Vs Eagle

Hacquenye Vs Dynamics

Kentish Albion Vs The Challengers

The Brazilian Boys Vs FC Stepney

 

Division Two

BG United Vs Heegan

Boroughs Utd Vs Jack Barry St

Jay Cubed Vs Boston Celtics

Regents Pk Rvrs Vs Walthamstow Red

 

Division Three

Chelmo Athletic Vs Wenlock Arms

Gladstone Wanderers Vs Bocca Albion

South London Sharks Vs Alchemists

Waltham Forest United Vs FC Manor

 

Division Four

Bethune Vs Denne

Boundary Estate Vs Quinine

CP Two Vs Bow Badgers

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

14:00pm

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

5-6

 

Result

0-5

7-2

 

Result

7-1

 

Result

4-5

 

Result

3-1

4-4

0-3

AB

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

NM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

Result

0-7

2-7

4-4

1-3

8-0

 

Result

w/o (h)

3-0

0-2

1-3

 

Result

2-4

2-2

0-0

4-5

 

Result

6-4

4-1

0-4