affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

London FA - Sunday Challenge Cup R3

Mile End Vs Eltham Phoenix B

 

Dickie Davies Cup - Round 3

Highfield Vs Eagle

 

Jack Walpole Cup - Round 2

Downs FC Vs Dynamics

Boston Celtics Vs The Challengers

Wounded Knee Vs Birkbeck Orient A

Brazilian Boys Vs London Meteors

Hackney Allstars Vs FC Bartlett

Hacimac Vs Mustard

 

Jack Morgan Cup - Round 2

Walthamstow Red Star Vs Chelmo Ath

Caledonian Park Vs Soccer Painters

Gladstone Wanderers Vs Eastside

Boundary Estate Vs East London

Barking Tigers Vs Jay Cubed

Regents Pk Rvs Vs The Wenlock

Bocca Albion Vs South London Sharks

DECEMBER 3rd 2017

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

SM

NM

NM

NM

NM

SM

Inter League Champions Cup - Rd 1

El Valiente Vs Redcoat

FC Krystal Vs ACE

 

Premier Division

FC Niva Vs Tottenham Phoenix

 

Division One

Hacquenye Vs Top Red

 

Division Two

Boroughs United Vs Thommy Flynns

MAC United Vs Wenlock Arms

 

Division Three

Clapham Phoenix Vs FC BKT

E.L.E. Vs Waltham Forest United

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs Eastway Olympia

BKT United Vs Football Club 22

CP Two Vs Bow Badgers

Wojak Sunday Vs Fish Island

Kick-Off

 

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

6-0

 

Result

2-4

 

Result

6-1

w/o (a)

w/o (a)

w/o) (a)

0-9

w/o (a)

 

Result

1-2

5-1

3-7

2-2 / 6-5p

2-2 / 5-6p

4-0

2-1

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

NM

NM

SM

NM

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Result

6-3

5-3

 

Result

9-2

 

Result

3-3

 

Result

5-4

1-4

 

Result

3-2

1-9

 

Result

2-3

w/o (a)

0-5

3-2

D E C E M B E R  3 r d 2 0 1 7  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : DECEMBER 2017

View Pitch Directions > DECEMBER 10th 2017 DECEMBER 17th 2017

N O V E M B E R   2 6 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Dickie Davies Cup - Round 3

FC Niva Vs Top Red

Hacquenye Vs Riviera

Wounded Knee Vs Boston Celtics

The Wenlock Vs FC Krystal

Downs FC Vs Eastside

Dynamics Vs Birkbeck Orient A

Caledonian Park Vs Boroughs United

Hacimac Vs Tottenham Phoenix

FC Stepney Vs Boundary Estate

London Meteors Vs Waltham Forest Utd

Birkbeck Orient B Vs Mustard

Wenlock Arms Vs The Challengers

Mile End Vs South London Sharks

 

Plumstead Cup

El Valiente Vs Woolwich 90

 

Inter Leauge Champions Cup

Highfield Vs Highgate Albion

FC Bartlett Vs Mile End Casuals

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-Off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Result

1-0

w/o (h)

0-3

3-4

3-2

5-1

2-2 / 3-4et

3-3 / 4-5et

3-1

1-2

2-9

w/o (h)

4-2

 

Result

2-5

 

Result

3-2

4-0

Division Two

Bocca Albion Vs MAC United

Hackney Allstars Vs Delta Athletic

Kentish Albion Vs Walt Red Star

Regents Pk Rvrs Vs Jay Cubed

Thommy Flynns Vs Barking Tigers

 

Division Three

Clapham Phoenix Vs Etem FC

FC BKT Vs Chelmo Athletic

Gladstone Wanderers Vs E.L.E.

 

Division Four

Bow Badgers Vs Eastway Olympia

CP Two Vs Football Club 22

Fish Island Vs BKT United

Soccer Painters Vs Quinine

Wojak Sunday Vs East London

 

Venue

SM

NM

SM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

NM

SM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

3-1

1-6

3-2

4-1

1-5

 

Result

1-3

5-3

4-2

 

Result

4-1

0-3

4-1

4-1

3-6

D E C E M B E R  1 0 t h 2 0 1 7  :  F I X T U R E S

Dickie Davies Cup - Round 3

Brazlian Boys Vs El Valiente

FC Bartlett Vs Delta Athletic

 

Jack Walpole Cup - Round 2

FC BKT Vs Jay Cubed

The Wenlock Vs Eastside

Hacqueyne Vs Mile End

Regents Park Rovers Vs FC Niva

Top Red Vs FC Stepney

Tottenham Phoenix Vs Bocca Albion

Walt Red Star Vs Football Club 22

Eagle Vs Riviera

Boroughs United Vs Highfield

 

Hackney & Leyton Junior Cup - Round 2

Chelmo Athletic Vs Etem FC

 

Premier Division

FC Krystal Vs Mustard

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

NM

SM

SM

SM

SM

NM

SM

SM

 

Venue

NM

 

Venue

SM

Kick-Off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

Result

 

 

 

Result

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Result

 

 

Result

Division One

Birkbeck Orient A Vs Wounded Knee

Hacimac Vs Dynamics

The Challengers Vs Boston Celtics

 

Division Two

MAC United Vs Kentish Albion

Thommy Flynns Vs Hackney Allstars

Wenlock Arms Vs Barking Tigers

 

Division Three

Boundary Estate Vs E.L.E.

South London Sharks Vs Downs FC

Waltham Forest Utd Vs Caledonian Pk

 

Division Four

BKT United Vs Birkbeck Orient B

East London Vs Bow Badgers

Eastway Olympia Vs Quinine

Soccer Painters Vs Fish Island

Wojak Sunday Vs CP Two

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

NM

NM

 

Venue

NM

SM

SM

 

Venue

SM

NM

NM

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Result

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

Result

 

D E C E M B E R  1 7 t h 2 0 1 7  :  F I X T U R E S

Jack Walpole Cup - Round 2

FC Krystal Vs El Valiente

 

Albert Daniels Senior Cup - Prelim

Hacquenye Vs Hacimac

 

Jack Morgan Cup - Round 2

Boroughs United Vs Delta Athletic

 

Premier Division

Mile End Vs Highfield

Mustard Vs FC Niva

Brazilian Boys Vs Tottenham Phoenix

London Meteors Vs FC Barlett

 

Division One

Boston Celtics Vs Riviera

Dynamics Vs Eagle

FC Stepney Vs Birkbeck Orient A

The Challengers Vs Wounded Knee

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Kick-Off

 

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Result

 

 

Result

 

 

Result

 

 

Result

Division Two

Barking Tigers Vs Regents Pk Rovers

Hackney Allstars Vs Wenlock Arms

Thommy Flynns Vs Kentish Albion

Walthamstow Red Star Vs MAC United

 

Division Three

Chelmo Athletic Vs Boundary Estate

Clapham Phoenix Vs Sth Lon Sharks

Eastside Vs Etem FC

Gladstone Wdrs Vs Waltham Forest Utd

 

Division Four

Bow Badgers Vs Soccer Painters

East London Vs BKT United

The Wenlock Vs Eastway Olympia

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

SM

NM

SM

 

Venue

SM

NM

SM

NM

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

 

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

 

 

Result