affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

Dickie Davies Cup - Round 2

Hackney Wednesday Vs E.L.E.

 

Jack Walpole Cup - Round 3

Delta Athletic Vs FC Manor

 

Albert Daniels Senior Cup - Semi-Finals

Shakespeare Vs The Brazilian Boys

FC Stepney Vs Highfield

 

Jack Morgan Cup - Quarter-Finals

Hacimac Vs Boroughs United

Tommy Flynns Vs Gladstone Wanderers

Eastside Allstars Vs Sth London Shrks

Wenlock Arms Vs Waltham Forest Utd

 

Inter League Champions Cup - 1/4 Finals

Mile End Vs Reach Out

 

Hackney & Leyton Junior Cup - 1/4 Finals

East London Vs Chelmo Athletic

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

Premier Division

El Valiente Vs FC Krystal

Mustard Vs FC Niva

Riviera Vs FC Barlett

Tott Phoenix Vs London Utd Sports

London Meteors Vs Wounded Knee

 

Division One

Athletico Forest Vs Eagle

Dynamics Vs Top Red

Kentish Albion Vs Bristow City

 

Division Two

Boston Celtics Vs Regents Pk Rovers

Jay Cubed Vs Heegan

Walthamstow Red Vs Jack Barry St

 

Division Three

Alchemists Vs FC BKT

Bocca Albion Vs Wojak Sunday

 

Division Four

Bethune Vs Boundary Estate

Birkbeck Orient B Vs Wenlock Arms B

CP Two Vs Eastway Olympia

Denne Vs Football Club 22

Quinine Vs Bow Badgers

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

14:00pm

 

Kick-off

10:30am

Result

7-1

 

Result

4-0

 

Result

2-2 3-4p

2-0

 

Result

0-2

1-3

1-2

3-1

 

Result

1-0

 

Result

w/o (h)

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

NM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

2-6

0-4

2-4

0-7

4-2

 

Result

1-10

4-3

1-1

 

Result

3-1

w/o (h)

2-2

 

Result

1-5

2-0

 

Result

0-8

2-1

4-1

1-8

1-3

F E B R U A R Y   5 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : FEBRUARY 2017

View Pitch Directions > FEBRUARY 5th 2017

F E B R U A R Y   1 2 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Dickie Davies Cup - Round 2

Walt Red Star Vs Wenlock Arms

 

Jack Walpole Cup - Round 3

Wounded Knee Vs FC Krystal

 

Hackney & Leyton Junior - Semi-Final

Bocca Albion Vs FC BKT

 

Premier Division

FC Bartlett Vs El Valiente

FC Niva Vs Young London Meteors

Mile End Vs London Utd Sports

Mustard Vs Riviera

 

Division One

The Brazilian Boys Vs The Challengers

Dynamics Vs Birkbeck Orient A

Eagle Vs Kentish Albion

Highfield Vs Bristow City

Top Red Vs FC Stepney

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Result

3-0

 

Result

1-3

 

Result

2-0

 

Result

0-2

w/o (h)

3-1

6-2

 

Result

3-0

1-0

2-0

5-1

2-6

Division Two

Hackney Wednesday Vs Heegan

Heegan Vs Hackney Wednesday

Jack Barry St Germaine Vs Hacimac

Regents Pk Rvrs Vs Boroughs United

Tommy Flynns Vs Boston Celtics

 

Division Three

Alchemists Vs Waltham Forest Utd

Caledonian Pk Vs Gladstone Wdrs

FC Manor Vs E.L.E

Wojak Sunday Vs Sth London Sharks

 

Division Four

Bethune Vs Wenlock Arms B

Boundary Estate Vs Eastside Allstars

Bow Badgers Vs Birkbeck Orient B

Denne Vs Quinine

Eastway Olympia Vs East London

Football Club2 2 Vs CP Two

Venue

SM

SM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

NM

SM

 

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

w/o (h)

w/o (a)

4-6

1-4

2-6

 

Result

1-4

5-1

1-4

2-4

 

Result

2-2

3-2

2-2

1-5

3-2

4-1

 

 

 

 

FEBRUARY 12th 2017 FEBRUARY 19th 2017

F E B R U A R Y   1 9 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Dickie Davies Cup - Round 3

Hackney Wednesday Vs Riviera (Rnd 2)

Walthamstow Red Star Vs FC BKT

Highfield Vs Mile End

Dynamics Vs FC Krystal

Eagle Vs Bristow City

London United Sports Vs Mustard

Tottenham Phoenix Vs BG United

Hacquenye Vs Wounded Knee

FC Bartlett Vs FC Niva

Delta Athletic Vs The Challengers

London Meteors Vs Kentish Albion

Birkbeck Orient A Vs Shakespeare

 

Jack Morgan Cup - Semi-Final

Boroughs United Vs Sth Lon Sharks

 

Division One

Athletico Forest Vs FC Stepney

The Brazilian Boys Vs Top Red

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

2-5

1-2

2-3

5-2

w/o (h)

0-5

w/o (h)

6-5

3-1

3-2

5-4

0-7

 

Result

2-3

 

Result

1-9

1-0

Division Two

Hacimac Vs Boston Celtics

Jay Cubed Vs Jack Barry St Germaine

 

Division Three

Caledonian Park Vs FC Manor

E.L.E Vs Bocca Albion

Gladstone Wdrs Vs Chelmo Athletic

Waltham Forest Utd Vs Wojak Sunday

Wenlock Arms Vs Alchemists

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs CP Two

Boundary Estate Vs Football Club 22

Denne Vs Wenlock Arms B

Eastside Allstars Vs Bow Badgers

Eastway Olympia Vs Bethune

Quinine Vs East London

Venue

NM

NM

 

Venue

NM

NM

NM

SM

SM

 

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

0-1

1-2

 

Result

6-0

0-4

w/o (h)

2-1

8-0

 

Result

2-1

2-1

1-2

4-0

3-1

1-6

F E B R U A R Y   2 6 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

FEBRUARY 26th 2017

Dickie Davies Cup - Round 3

South London Sharks Vs Top Red

Boroughs United Vs Caledonian Park

 

Jack Walpole Cup - Round 4

El Valiente Vs Birkbeck Orient A

Athletico Forest Vs London Utd Sports

Shakespeare Vs FC Krystal

Mustard Vs Tottenham Phoenix

Mile End Vs Eagle

Hacquenye Vs FC Bartlett

 

Albert Daniels Senior Cup - Final

The Brazilian Boys Vs FC Stepney

 

Jack Morgan Cup - Semi-Final

Wenlock Arms Vs Gladstone Wanderers

 

Premier Division

FC Niva Vs Wounded Knee

Young London Meteors Vs Riviera

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

w/o (h)

3-6

 

Result

4-1

1-10

4-1

0-2

3-1

1-6

 

Result

5-1

 

Result

6-1

 

Result

1-0

w/o (h)

Division One

Dynamics Vs The Challengers

Highfield Vs Kentish Albion

 

Division Two

Boston Celtics Vs Walthamstow Red

Hacimac Vs Tommy Flynns

Jay Cubed Vs Hackney Wednesday

 

Division Three

Bocca Albion Vs Alchemists

Chelmo Athletic Vs E.L.E

FC BKT Vs Waltham Forest United

FC Manor Vs Wojak Sunday

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs Boundary Estate

Bow Badgers Vs CP Two

East London Vs Denne

Football Club 22 Vs Eastside Allstars

Quinine Vs Behune

Venue

SM

SM

 

Venue

NM

NM

SM

 

Venue

NM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

0-5

2-1

 

Result

2-2

2-2

0-2

 

Result

3-0

3-3

1-1

2-3

 

Result

1-1

6-2

5-1

2-9

2-1