affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

Dickie Davis Cup - Round 3

The Brazilian Boys Vs Athletico Forest

 

Jack Walpole Cup - Round 4

Riviera Vs Boroughs United

 

Inter League Champions Cup-Semi-Final

Mile End Vs ACE

Shakespeare Vs Bromley

 

Hackney & Leyton Junior - Semi-Finals

East London Vs Gladstone Wanderers

 

Premier Division

London United Sports Vs FC Krystal

Mustard Vs FC Bartlett

Wounded Knee Vs London Meteors

 

Division One

Bristow City Vs Dynamics

Eagle Vs Highfield

FC Stepney Vs Birkbeck Orient A

The Challengers Vs Hacquenye

Venue

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division Two

Boston Celtics Vs Delta Athletic

Hacimac Vs Jay Cubed

Walt Red Star Vs Regents Pk Rvrs

 

Division Three

Bocca Albion Vs E.L.E

Caledonian Park Vs Walt Forest Utd

Chelmo Athletic Vs FC Manor

FC BKT Vs South London Sharks *

South London Sharks Vs FC BKT *

Wenlock Arms Vs Wojak Sunday

 

* Double Header

 

Division Four

Boundart Estate Vs Bow Badgers

CP Two Vs Denne

Football Club 22 Vs Eastway Olympia

Wenlock Arms B Vs Eastside Allstars

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

14:00pm

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

6-1

 

Result

4-5

 

Result

6-0

3-1

 

Result

4-1

 

Result

0-1

0-2

w/o (a)

 

Result

w/o (a)

4-2

5-2

4-1

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

 

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-2

2-2

1-2

 

Result

4-3

6-1

2-4

2-1

1-1

w/o (h)

 

 

 

Result

6-1

w/o (h)

1-3

2-7

M A R C H   5 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : MARCH 2017

View Pitch Directions >
BACK TO TOP ^ MARCH 5th 2017

M A R C H   1 2 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

MARCH 12th 2017

Dickie Davis Cup - Round 3

FC Stepney Vs El Valiente

 

Premier Division

FC Niva Vs FC Krystal

Mile End Vs Mustard

Shakespeare Vs Tottenham Phoenix

Wounded Knee Vs Riviera

Young London Meteors Vs FC Bartlett

 

Division One

Athletico Forest Vs Highfield

Birkbeck Orient A Vs Hacquenye

Dynamics Vs The Brazilian Boys

Eagle Vs Top Red

The Challengers Vs Kentish Albion

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

3-2

 

Result

1-3

4-1

1-0

0-1

0-4

 

Result

2-14

0-0

2-2

0-2

2-0

 

Division Two

Boroughs United Vs Jay Cubed

Delta Athletic Vs Jack Barry St Germaine

Hackney Wed Vs Walthamstow Red Star

Regents Pk Rvrs Vs Boston Celtics

 

Division Three

Caledonian Park Vs Bocca Albion

E.L.E Vs South London Sharks

FC BKT Vs Chelmo Athletic

Gladstone Wanderers Vs FC Manor

Wenlock Arms Vs Waltham Forest Utd

Wojak Sunday Vs Alchemists

 

Division Four

Denne Vs Bethune

East London Vs CP Two

Eastside Allstars Vs Eastway Olympia

Football Club 22 Vs Boundary Estate

Wenlock Arms B Vs Bow Badgers

Venue

SM

NM

SM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-0

5-2

2-1

1-3

 

Result

0-4

1-3

3-3

3-6

7-0

4-1

 

Result

w/o (a)

6-0

3-3

0-0

3-3

M A R C H   1 9 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

BACK TO TOP ^

Jack Walpole Cup - Round 4

FC Stepney Vs Delta Athletic

 

Premier Division

FC Bartlett Vs Mile End

London United Sports Vs Riviera

Mustard Vs Young London Meteors

Shakespeare Vs FC Niva

Wounded Knee Vs El Valiente

 

Division One

Athletico Forest Vs The Challengers

Bristow City Vs Birkbeck Orient A

Hacquenye Vs Top Red

Highfield Vs The Brazilian Boys

Kentish Albion Vs Eagle

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

2-3

 

Result

1-1

3-1

3-2

0-1

1-3

 

Result

w/o (a)

1-1

0-1

0-0

0-4

 

 

 

Division Two

Boston Celtics Vs Boroughs United

Jack Barry Vs Hackney Wednesday

Regents Park Rovers Vs Hacimac

Tommy Flynns Vs Walthamstow Red

 

Division Three

Bocca Albion Vs FC BKT

E.L.E Vs Alchemists

FC Manor Vs Wenlock Arms

Gladstone Wdrs Vs Sth London Sharks

Waltham Forest Vs Chelmo Athletic

Wojak Sunday Vs Caledonian Park

 

Division Four

Bethune Vs Birkbeck Orient B

Bow Badgers Vs East London

Eastside Allstars Vs Boundary Estate

Quinine Vs Eastway Olympia

Wenlock Arms B Vs CP Two

Venue

NM

NM

NM

NM

 

Venue

NM

NM

NM

SM

NM

NM

 

Venue

NM

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-1

0-1

w/o (a)

0-1

 

Result

1-0

2-1

1-4

2-4

0-6

1-1

 

Result

0-1

5-1

3-0

2-3

2-0

MARCH 19th 2017 MARCH 26th 2017

M A R C H   2 6 t h  2 0 1 7  :  F I X T U R E S

Jack Morgan Cup - Final

Wenlock Arms Vs South London Sharks

 

Dickie Davies Cup - Round 4

Caledonian Park Vs FC Stepney

Dynamics Vs London United Sports

London Meteors Vs Delta Athletic

Eagle Vs FC Bartlett

Shakespeare Vs Mile End

Hacquenye Vs Riviera

The Brazilian Boys Vs FC BKT

 

Premier Division

FC Krystal Vs Wounded Knee

FC Niva Vs El Valiente

Tottenham Phoenix Vs Mustard

 

Division One

Birkbeck Orient A Vs Kentish Albion

The Challengers Vs Top Red

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Result

 

 

Result

 

 

 

 

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

Result

Division Two

Boroughs United Vs Walthamsow Red

Jack Barry St Vs Tommy Flynns

Jay Cubed Vs Regents Park Rovers

 

Division Three

Bocca Albion Vs Gladstone Wanderers

FC Manor Vs Alchemists

Waltham Forest United Vs E.L.E

Wojak Sunday Vs Chelmo Athletic

 

Division Four

Birkbeck Orient B Vs Football Club 22

Boundary Estate Vs Eastway Olympia

Bow Badgers Vs Bethune

Eastside Allstars Vs East London

Quinine Vs CP Two

Venue

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

 

Result