affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

Premier Division

El Valiente Vs Wounded Knee

FC Bartlett Vs Riviera

FC Krystal Vs FC Niva

London United Sports Vs Mile End

Tott Phoenix Vs London Meteors

 

Division Two

Hacimac Vs Hackney Wednesday

Heegan Vs Regents Park Rovers

Jay Cubed Vs BG United

Tommy Flynns Vs Jack Barry

Walt Red Star Vs Boston Celtics

 

Division Four

Boundary Est Vs Birkbeck Orient B

Bow Badgers Vs Quinine

CP Two Vs East London

Eastway Olympia Vs Eastside Allstars

NOVEMBER 6th 2016

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division One

Athletico Forest Vs The Brazlian Boys

Dynamics Vs Hacquenye

FC Stepney Vs The Challengers

Highfield Vs Top Red

 

Division Three

FC Manor Vs FC BKT

Gladstone Wanderers Vs E.L.E

Sth London Sharks Vs Chelmo Athletic

Walt Forest Utd Vs Caledonian Park

Wojak Sunday Vs Bocca Albion

 

London FA - Sunday Trophy Cup  - R2

Birkbeck Orient A Vs Turmenkoy

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

6-2

2-1

2-1

0-4

w/o (home)

 

Result

4-4

0-11

1-3

3-2

PP

 

Result

5-0

1-1

3-1

2-2

Venue

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

Result

1-5

4-1

3-3

4-1

 

Result

0-6

4-3

5-0

3-2

3-4

 

Result

4-1

N O V E M B E R   6 t h   2 0 1 6   :   R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : NOVEMBER 2016

View Pitch Directions >

N O V E M B E R   1 3 t h   2 0 1 6    :   R E S U L T S

BACK TO TOP ^

N O V E M B E R   2 0 t h  2 0 1 6   :   R E S U L T S

BACK TO TOP ^

N O V E M B E R   2 7 t h 2 0 1 6   :   R E S U L T S

BACK TO TOP ^

London FA - Sunday Junior Cup - R2

FC BKT Vs Ground Hoppers

 

Jack Walpole Cup - Round 1

Wenlock Arms A Vs BG United

Walt Red Star Vs Hacimac

Gladstone Wdrs Vs Boroughs Utd

Jack Barry Vs FC Manor

Boston Celtics Vs Bocca Albion

Alchemists Vs Hackney Wednesday

 

Jack Morgan Cup - Round 1

Bethune Vs Caledonian Park

CP Two Vs Football Club 22

 

Hackney & Leyton Junior Cup - R2

Sth Lon Sharks Vs Eastway Olympia

Venue

SM

 

Venue

SM

NM

NM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

 

Venue

SM

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

Result

4-2

 

Result

3-2

1-2

2-6

2-2 (2-5 et)

2-3

4-2

 

Result

1-8

3-4

 

Result

w/o (home)

Premier Division

FC Niva Vs Mustard

Mile End Vs FC Bartlett

Riviera Vs London United Sports

Tottenham Phoenix Vs El Valiente

Wounded Knee Vs FC Krystal

London Meteors Vs Shakespeare

 

Division One

Bristow City Vs FC Stepney

Dynamics Vs Highfield

Eagle Vs Birkbeck Orient A

Kentish Albion Vs Athletico Forest

The Challengers Vs Brazilian Boys

Top Red Vs Hacquenye

 

Division Two

Delta Athletic Vs HEegan

Tommy Flynns Vs Regents Pk Rvrs

 

Division Three

Chelmo Ath Vs Waltham Forest Utd

 

Division Four

Eastside Allstars Vs Denne FC

Quinine Vs Birkbeck Orient B

Wenlock Arms B Vs Boundary Estate

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

NM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

Result

2-3

2-1

2-1

0-6

1-8

1-4

 

Result

2-5

2-2

3-2

5-1

2-5

3-1

 

Result

w/o (home)

0-1

 

Result

0-0

 

Result

3-1

3-1

0-5

NOVEMBER 13th 2016

Dickie Davies Cup - Round 1

Hackney Wed Vs Bow Badgers

Alchemists Vs E.L.E

Gladstone Wdrs Vs Regents Pk Rvrs

Caledonian Pk Vs Football Club 22

Birkbeck Orient B Vs Denne FC

Waltham Forest Utd Vs Tommy Flynns

East London Vs Wenlock Arms

 

Jack Walpole Cup - Round 1

FC BKT Vs Delta Athletic

Bethune Vs Sth London Sharks

 

Hackney & Leyton Junior Cup - R1

CP Two Vs Eastside Allstars

Venue

NM

NM

NM

NM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

 

Venue

SM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Result

7-3

1-7

2-4

6-1

4-5

2-1

0-8

 

Result

1-2

2-5

 

Result

0-3

Premier Division

FC Bartlett Vs London Meteors

FC Krystal Vs Tottenham Phoenix

Mile End Vs FC Niva

Riviera Vs Mustard

Shakespeare Vs El Valiente

Wounded Knee Vs London Utd Sports

 

Division One

Athletico Forest Vs Dynamics

Birkbeck Orient A Vs The Challengers

Bristow City Vs Top Red

Eagle Vs Hacquenye

Kentish Albion Vs FC Stpeny

The Brazilian Boys Vs Highfield

 

Division Two

BG United Vs Walthamstow Red Star

Boroughs United Vs Boston Celtics

Hacimac Vs Jack Barry St Germaine

Heegan Vs Jay Cubed

 

Division Three

FC Manor Vs Chelmo Athletic

 

Division Four

Quinine Vs Wenlock Arms B

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

SM

NM

NM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

Result

4-1

3-0

3-0

4-4

4-1

2-11

 

Result

0-10

4-3

2-3

3-3

1-5

4-4

 

Result

5-4

2-1

7-1

w/o (a)

 

Result

3-1

 

Result

2-1

Venue

AWAY

 

Venue

SM

NM

SM

NM

 

Venue

NM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

w/o (h)

 

Result

4-1

6-4

0-1

3-5

 

Result

7-0

 

Result

3-0

0-8

4-0

1-4

4-3

1-0

1-2

3-1

Premier Division

El Valiente Vs Young London Meteors

Tottenham Phoenix Vs Wounded Knee

 

Division One

The Challengers Vs Birkbeck Orient A

 

Division Two

Boroughs United Vs Heegan

Boston Celtics Vs BG United

Jay Cubed Vs Delta Athletic

Regents Pk Rvrs Vs Hackney Weds

Tommy Flynns Vs Hacimac

 

Division Three

Bocca Albion Vs FC Manor

Waltham Forest Utd Vs Alchemists

Wenlock Arms Vs Caledonian Park

Wojak Sunday Vs E.L.E

 

Division Four

Bow Badgers Vs Football Club 22

East London Vs Boundary Estate

Wenlock Arms B Vs Birkbeck Orient B

Venue

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

NM

SM

NM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

SM

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

Result

7-5

3-1

 

Result

2-1

 

Result

w/o (h)

5-2

3-1

2-1

2-4

 

Result

0-0

6-1

3-3

2-3

 

Result

2-1

3-3

3-4

London FA - Sunday Challenge Cup

Yeni Bogazici Vs Bristow City

 

Dickie Davies Cup - Round 1

Walthamstow Red Star Vs Cp Two

Bethune Vs Quinine

Jack Barry Vs Sth London Sharks

Chelmo Athletic Vs FC BKT

 

Jack Walpole Cup - Round 1

Eastside Allstars Vs Eastway Olympia

 

Albert Daniels Senior Cup - R1

HIghfield Vs FC Bartlett

Athletico Forest Vs Shakespeare

The Brazilian Boys Vs Top Red

Kentish Albion Vs Riviera

Dynamics Vs Mustard

FC Stepney Vs Mile End

Hacquenye Vs Eagle

FC Niva Vs FC Krystal

NOVEMBER 20th 2016 NOVEMBER 27th 2016