affiliated to the london football association

Hackney and Leyton Sunday Football League - Logo - png

tweet this page?

follow us?

Square

London FA - Sunday Challenge Cup R2

AFC Kumazi Strikers Vs Mile End

 

Dickie Davies Cup - Round 2

Eastside Vs MAC United

The Wenlock Vs Gladstone Wanderers

Boroughs Utd Vs Regents Park Rovers

Waltham Forest Utd Vs Bow Badgers

Downs FC Vs Fish Island

Jay Cubed Vs Boundary Estate

Birkbeck Orient B Vs Hackney Allstars

Wenlock Arms Vs Soccer Painters

 

Premier Division

El Valiente Vs FC Krystal

FC Bartlett Vs FC Niva

Highfield Vs London Meteors

The Brazilian Boys Vs Mustard

NOVEMBER 5th 1st 2017

Venue

Away

 

Venue

SM

NM

NM

SM

SM

NM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

Division One

Birkbeck Orient A Vs Dynamics

Boston Celtics Vs Hacimac

FC Stepney Vs The Challengers

Top Red Vs Riviera

Wounded Knee Vs Eagle

 

Division Two

Barking Tigers Vs Kentish Albion

Bocca Albion Vs Thommy Flynns

Walthamstow Red Vs Delta Athletic

 

Division Three

Chelmo Athletic Vs Caledonian Park

E.L.E. Vs Clapham Phoenix

Etem FC Vs FC BKT

 

Division Four

Eastway Olympia Vs Football Club 22

Quinine Vs FC BKT United

Kick-Off

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-5

 

Result

3-2

5-2

4-3

3-3 / 3-2 p

4-0

2-3

3-2

3-1

 

Result

1-5

0-6

1-2

w/o (away)

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

 

Venue

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

 

Result

1-2

2-1

2-3

w/o (home)

1-3

 

Result

2-2

4-1

0-3

 

Result

2-5

1-1

w/o (away)

 

Result

0-4

3-2

N O V E M B E R   5 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

FIXTURES / RESULTS : NOVEMBER 2017

View Pitch Directions >

N O V E M B E R   1 2 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

London FA - Sunday Trophy Cup - R2

The Challengers Vs Cobden Athletc

 

Jack Walpole Cup - Round 1

Bow Badgers Vs The Wenlock

FC BKT Vs Barking Tigers

Soccer Painters Vs Walthamstow Red

Boroughs United Vs MAC United

Kentish Albion Vs Regents Park Rovers

Eastside Vs Clapham Phoenix

Hackney Allstars Vs Wenlock Arms

Football CLub 22 Vs Delta Athletic

Bocca Albion Vs Gladstone Wanderers

South London Sharks Vs Downs FC

Jay Cubed Vs Caledonian Park

 

Premier Division

FC Krystal Vs FC Bartlett

FC Niva Vs El Valiente

Highfield Vs The Brazlian Boys

Mile End Vs Mustard

London Meteors Vs Tottenham Phoenix

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

NM

SM

NM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

Division One

Dynamics Vs Boston Celtics

FC Stepney Vs Hacimac

Hacquenye Vs Wounded Knee

Riviera Vs Birkbeck Orient A

Top Red Vs Eagle

 

Division Three

Chelmo Ath Vs Waltham Forest Utd

Etem FC Vs E.L.E.

 

Division Four

East London Vs Fish Island

Eastway Olympia Vs CP Two

Quinine Vs Birkbeck Orient B

Wojak Sunday Vs FC BKT United

Kick-Off

 

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

3-5

 

Result

2-6

6-4

1-2

4-0

0-5

2-1

3-1

4-1

5-0

1-5

2-1

 

Result

1-2

4-4

w/o (h)

3-0

2-2

Venue

NM

NM

NM

NM

SM

 

Venue

SM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

1-1

2-2

4-3

w/o (a)

2-1

 

Result

w/o (a)

4-1

 

Result

2-2

4-0

1-6

3-0

NOVEMBER 12th 1st 2017

N O V E M B E R   1 9 t h  2 0 1 7  :  R E S U L T S

Hackney & Leyton Junior Cup - Prelim

FC BKT Vs Birkbeck Orient B

Eastside Vs CP Two

BKT United Vs E.L.E.

Chelmo Athletic Vs Etem FC

Gladstone Wdrs Vs Caledonian Park

Sth London Sharks Vs Wojak Sunday

The Wenlock Vs Clapham Phoenix

Soccer Painters Vs Bow Badgers

 

Premier Division

FC Niva Vs Highfield

Mile End Vs El Valiente

Mustard Vs FC Krystal

Tottenham Phoenix Vs FC Bartlett

London Meteors Vs The Brazilian Boys

 

Division One

Boston Celtics Vs Top Red

Eagle Vs Hacquenye

Riviera Vs Dynamics

The Challengers Vs Hacimac

Wounded Knee Vs FC Stepney

Venue

NM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

NM

SM

NM

SM

NM

Division Two

Barking Tigers Vs Bocca Albion

Delta Athletic Vs Thommy Flynns

MAC United Vs Boroughs United

Regents Pk Rvs Vs Kentish Albion

Walthamstow Red Star Vs Jay Cubed

Wenlock Arms Vs Hackney Allstars

 

Division Three

Boundary Estate Vs Downs FC

 

Division Four

Fish Island Vs Eastway Olympia

Quinine Vs East London

Kick-Off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

4-0

6-3

1-5

w/o (a)

0-8

2-1

4-0

2-2 / 2-3et

 

Result

6-3

5-1

1-2

1-5

w/o (h)

 

Result

3-7

4-0

w/o (a)

1-1

w/o (a)

Venue

SM

NM

SM

SM

NM

NM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

Result

2-1

12-3

AB

1-1

2-4

4-2

 

Result

1-6

 

Result

2-3

3-5

NOVEMBER 19th 2017

N O V E M B E R   2 6 t h  2 0 1 7  :  F I X T U R E S

NOVEMBER 26th 2017

Dickie Davies Cup - Round 3

FC Niva Vs Top Red

Hacquenye Vs Riviera

Wounded Knee Vs Boston Celtics

The Wenlock Vs FC Krystal

Downs FC Vs Eastside

Dynamics Vs Birkbeck Orient A

Caledonian Park Vs Boroughs United

Hacimac Vs Tottenham Phoenix

FC Stepney Vs Boundary Estate

London Meteors Vs Waltham Forest Utd

Birkbeck Orient B Vs Mustard

Wenlock Arms Vs The Challengers

Mile End Vs South London Sharks

 

Plumstead Cup

El Valiente Vs Woolwich 90

 

Inter Leauge Champions Cup

Highfield Vs Highgate Albion

FC Bartlett Vs Mile End Casuals

Venue

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

SM

 

Venue

SM

 

Venue

SM

SM

Kick-Off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

 

Result

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Result

 

 

Result

 

Division Two

Bocca Albion Vs MAC United

Hackney Allstars Vs Delta Athletic

Kentish Albion Vs Walt Red Star

Regents Pk Rvrs Vs Jay Cubed

Thommy Flynns Vs Barking Tigers

 

Division Three

Clapham Phoenix Vs Etem FC

FC BKT Vs Chelmo Athletic

Gladstone Wanderers Vs E.L.E.

 

Division Four

Bow Badgers Vs Eastway Olympia

CP Two Vs Football Club 22

Fish Island Vs BKT United

Soccer Painters Vs Quinine

Wojak Sunday Vs East London

 

Venue

SM

NM

SM

NM

NM

 

Venue

SM

SM

NM

 

Venue

NM

SM

NM

SM

NM

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

 

Kick-off

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

10:30am

Result

 

 

 

 

 

 

Result

 

 

 

 

Result